Roland Garros

inside Rolland Garros

scroll down for English

 

foto zcela dole

 

Můj muž má rád tenis a tak lístky na French Open byl skvělej dárek. Není to levná sranda, ale dá se to maximálně užít i s nevysokým rozpočtem.

French Open, známý i pod názvem Roland Garros,  se každý rok hraje na přelomu května a června v areálu Stade Roland-Garros ležící na území 16. městského obvodu Paříže u Boulogneského lesíka.

 

Při koupi elektronický vstupenky na stránkách Roland Garros (RG) si rovnou můžete koupit svačinový balíček dle svého výběru, což je trochu levnější varianta, než kupování jídla na místě. Ještě levnější je přinést si jídlo s sebou.

 

Pořídila jsem lístky na poslední den (7.6.2015) na finále mužů. Současně s tím byl volný vstup na všechny ostatní kurty, kde se hráli finále doublů atp. Lístky se kupujou dost dopředu. Je potřeba se registrovat na stránkách RG. Přijde vám pak email s upozorněním, že den od kdy jsou lístky v prodeji se blíží.

 

Takže 11. března jsem v 10 hodin dopoledne byla nastartovaná u počítače a čekala... V 10 hodin totiž spustili stránky a člověk se pak okamžitě dostal do virtuální fronty, kde čekal až na něj přijde řada....byla jsem 4000 v pořadí....celkem deprese. Ale za půl hoďky už mi byl otevřenej 20 minutovej slot, kdy sem si mohla vybrat, jaký lístky chci.

 

Doporučuju mít dopředu připravený varianty zápasů které chcete vidět. Vybrat, zaplatit kartou a pak vydechnout, přestat se klepat nervozitou a začít shánět letenky.

 

Vstupenky mi byly za měsíc a půl nahrány pod můj profil na stránkách RG, stejně jako poukázky na svačinu. Je potřeba je stejně vytisknout a přinést s sebou kvůli čárovýmu kódu, kterej vám při vstupu naskenujou a hned vytisknout lístky s Vaším jménem a ty jsou u další kontroly porovnány s vaší občankou, či pasem! Musí souhlasit jméno. Takže hlavně nezapomeňte tu občanku nebo pas. Jinak se dovnitř nedostanete.

 

Letenky jsem pořizovla přes můj oblíbenej skyscanner. Letěli jsme s nízkonákladovnkou Transavia. Z Prahy do Paříže na Orly (jak z Orly do centra tady). Tam byl let operovanej AirFrance, takže jsme dostali napít i svačinku (croissant). Zpět už samotná Transavia a to se i obyčejná voda musela kupovat. 

 

Ubytování jsem sehnala v Boulogne-Billancourt, což je město v západní části metropolitní oblasti Paříže u úžasný paní Liliane přes AirBnB. Tahle část je na ubytování lehce levnější než "centrum", přitom se autobusem, nebo tramvají za 1,8 Eur do centra Paříže za chvíli dostanete. Tady odkaz na pařížskou MHD. Jinak je tu spousta parků na piknik, spousta klasických bister a téměř žádní turisti! Kousek od bytu stavěl autobus č.123, tím jsme se na tenis a zpět dopravovali. Kdybych neměla vyvrknutý kotník, jedem na kole. (víc o nich tady

 

Měli jsme kásný počasí, takže krém byl nezbytnost (i tak jsme se trochu spálili). Zapomněla jsem si svetr, čehož jsem dost litovala, protože vítr byl studenej. Přeci jen, není léto.

 

Jo a merchendising je ukrutně předraženej! Populární klobouk za 50 EUR jsem s radostí oželela. No ale něco na památku by to chtělo...takže mám kelímky, 1 za 1 euro...na piknik super věc....no radost. :-)

 

Co vy a zkušenosti z nějakého grendslamu, máte? Nebo chteli byste jeste neco vedet?

 

Dík

Z.


My husband loves tennis, so French Open ticket was a perfect gift. I don’t say that its cheep but one can enjoy it even on budget.

 

The French Open, known as Roland Garros, is annual tournament held over two weeks between late May and early June at the Stade Roland-Garros in 16th arrondissement of Paris near The Forest of Boulogne.

I have purchased ticket for the final day of the tournament on final men‘s singles. These tickets included free access to other courts. So we were able to see final of women doubles and final of men's senior doubles on court Suzanne Lenglen.

 

Tickets are available via Roland Garros ticket website. Here you can also pre order some snack pack, which is a bit cheaper than to buy food at the stadium and also you avoid a long queue. Fortunately it’s allowed to bring your own food. That is the best option.

Ticket sales open to the general public from a particular date. Create your account on Roland Garros webpage in advance then you obtain informational email about the date and time. Anyway you have to have a personal account. Otherwise you cannot buy an e-ticket.

Tickets are sold on a first come first served basis, so check out the website in advance to plan what days and courts you would like tickets for.

11 February 2015 before 10 am I was prepared in front of my computer, logged into my RG account, waited for the time. I refresh the webpage exactly at 10. At that moment I was 4000th in the virtual queue…totally depressed. But the line moved fast so after half an hour I got the option (20-minute slot) to choose and purchase my tickets. Some seats for men’s final were still available so a chose them, paid by a credit card, took a deep breath and that was that.

Tickets appeared in my RG profile a month prior to beginning of the tournament.

The e-tickets need to be printed and will be scanned at the entrance gate of the stadium, where a pass will be printed in the name of the ticketholder. These will be checked against an ID to enter the stadium. Don’t forget your ID!

 

I bought air ticket through my favorite webpage Skyscanner. We flew AirFrance from Prague to Orly Airport in Paris. How to get to downtown find here. This flight was fine. We got some snack and wine. The flight back to Prague was with low-cost Transavia. The plane seemed to be new and the crew was nice but they charged everything, even plane water.

 

I booked accommodation through AirBnb in Boulogne-Billancourt, which is the municipality in a west area of Paris. Mrs Liliane was absolutely fantastic.

This area is a bit cheaper in terms of accommodation; nevertheless you reach the downtown very easy by bus or subway within few minutes. One-way ticket costs 1.8 Euros. I really like this part of Paris. It is full of parks where one can have picnic, full of classy Parisian bistros but minimum of tourists.

To the stadium goes bus number 123 and its stop was just a few steps from our housing. If I hadn’t had twisted ankle I would have gone by bike.

 

The weather during our stay at Roland Garros was sunny so sunscreen was a must. I regretted forgetting my sweeter, because of the cold wind.

 

I would like to point out that the merchandising is absolutely overprised! The most popular hat for 50 Euros…are you kidding me? But I have a souvenir - two plastic cups :-). Those are perfect for picnic :-)

 

Do you have any experience from some Grand Slam?

 

Thx,

Z.

 

inside roland garros
finale mužů France Open
Tennis Roland Garros

Write a comment

Comments: 0