poslední den ve Štrasburku / the last day in Strasbourg

Cycling in Strasbourg
Cycling ... Na kole

Scroll down for English

 

foto zcela dole

 

 

V sobotu jsme si půjčili kola. 5€ za kolo na den (do 18:30) + depozit 150€ (to vám zablokujou na kartě a když kolo vrátíte v pořádku, do 30 dní vám částku odblokují) Zaměstnanci lámanou angličtinou vysvětlí jak to funguje a dají vám kolo. Samozřejmě oproti občance a depozitu. Při vrácení kola opět ukazujete občanku, nebo pas. Otevřeno tu maji od pondělí do pátku od 8:00 – 19:00. O víkendu a ve svátek od 9:30 do 19:00. Další Velhop pobočky jsou i jidne po městě, koukněte na jejich stránky je tam seznam. Nicméně, nejlepší mi přišla tahle u hlavního nádraží.

 

Jeli jsme se koupat na Lac Achard. Asi 20 minut po cyklostezce od hlavního nádraží. Sledujte ukazatele na cyklostezce na vesničku Otswald a odtud je to už kousek. Používali jsme Google maps v mobilu.  Tenhle rybník má nádhernou čistou vodu. Písečnou a travnatou udržovanou pláž. Pěkný záchodky. Vstup zdarma. Jeden kiosek s občerstvením, ale to byly jen nějaký chipsy, takže spíš doporučuju vzít jidlo s sebou. Jinak se sem dostanete i autobusem č. 63. Otevřeno je v létě od 10 do 19 h.

 

Když jsme byli dostatečně vykoupaní a opálení, vydali jsme se zpět po cyklostezce směr centrum. Vyjeli jsme u Muzea Moderního Umění, který má kavárnu s fakt pěknou terasou. Chtěli jsme si tam dát něco k jídlu, ale obsluha nás statečně ignorovala, tak jsme jeli jinam.

 

Kousek od katedrály je takové bistro jménem L'Épicerie, (6 Rue du Vieux Seigle, 67000 Strasbourg). Tady si dáte opět vtipnou specialitu: opečenej, obloženej krajíc chleba. Já měla krajícs hořticí a roastbeefem. Můj muž si dal s uzeným lososem, cream franché a koprem.

 

Kousek odtud je taky pobočka vyhlášené kavárno-cosi, jménem Gagao.  Mají frozen yogurt a fair trade kávu. Nicméně bylo to největší zklamání celého výletu. Měla jsem přeslazený frappe z prášku a stejně hnusně práškově chutnající frozen yogurt - prostě za mě palec dolu - nejhůř utracených 10€.

 

Spravit chuť nám mohlo jen víno na náplavce v hodně dáávno bývalé rybářské vesničce. Teď už vůbec nepoznáte, že to někdy centrum města nebylo. Každopádně kotví tu lodě, na kterých se dá pěkně posedět. Růžový vínko byla dobrá volba. 

 

Po 1 sklence jsme jeli vrátit kola na nádraží protože už se blížila půl 6. Pěšky jsme se vrátili na hotel. Je to opravdu kousíček. Ačkoli ono je tu všechno dost blízko ;-) 

 

Poslední večer jsme strávili ve vinárně ,nebo spíš  jazz clubu - Le Wine Note (45 Rue Finkwiller, 67000 Strasbourg). 2x nebo 3x týdně jsou tu živý koncerty, Já to spletla a byli jsme tu o den pozdějc :-( Ale dali jsme si výborný víno - pán co obsluhoval uměl anglicky, tak nám i vína co jsme měli v hledáčku popsal, takže jsme si mohli podle toho vybrat pro nás nejvhodnější. No a k tomu výběr sýrů...ňám. Jinak lahve si tu můžete koupit i s sebou, jsou levnější kvůli korkovnému.

 

A ještě jeden typ trochu dál od centra na hranici s Německem - La Guinguette Rhine – restaurace, bar a tančírna na obrovský ploše. Každej den jinej program. DJs, happy hour na cenu pití od 17 do 19 atp.

 

Následná neděle byla ve Štrasburku krátká. Takže snídaně a v 10:16 TGV zpět do Paříže.

 

Jo a kraťounké video z projížďky na kole najdete tady, nebo v záložce video. Předchozí články ze Štrasburku plný tipů najdete tady a tady.

 

Byli jste někdy ve Štrasburku a jaký to bylo? Nebo plánujete tam jet a máte nějakej dotaz? Sem s ním!

 

 

Z.


Saturday become our cycling day in Strasbourg. We use Vélhop. This is a simple and practical service which enables you to hire a bike for all day (5€ + 150€ deposit) or just for a few hours. One office is in Gare de Strasbourg, Level -1   

Opening hours from Monday to Friday: non-stop from 8:00 a.m. to 7:00 p.m.

Saturdays, Sundays and public holidays: non-stop from 9:30 a.m. to 7:00 p.m.

 

Not only Strasbourg but whole Alsace area has perfect network of cycle paths. Holland style, I would say. We got on our bikes to Lac Achard which is a pond with a public beach. The water is crystal clean. There is a permanent lifeguard during the summer season, a beach patrol, a snack bar, open-air showers (v. cold), volleyball nets and plenty of space to spread out. (Address:  Rue du 23 November, 67400  Illkirch-Graffenstaden) In summer it is open daily 10 a.m. to 7 p.m. Entrance is free. It is easy to get there by car or by bus number 63…or of course by bike. There is cycle path from Strasbourg center through village Oswald. It takes 20 minutes and if you are here in July you can pick blackberries along the way! Yummy!

 

When we were bathed and sun-browned enough we decided to go back follow the cycle path to Strasbourg’s Museum of Modern and Contemporary Art. There is The Art Café Restaurant with great terrace accessible through the museum's central nave or the hanging gardens bordering the banks of the river Ill. Unfortunately the service was terrible. They ignore us quite long, so we left.

But where to go? Near the cathedral is a cute little bistro named L'Epicerie. (6 Rue du Vieux Seigle, 67000 Strasbourg). First place in Strasbourg with typical so-called "tartines" their word for a big open-faced sandwich on amazing hot bread. You can have salt y or sweet toppings. The decor, staff, patrons, and music give the place a youthful and bohemian vibe.

 

In the next block on the Rue Sainte-Barbe is one branch of famous Gagao. It’s a very modern styled Starbucks-ish Cafe specialized in hot chocolate. They say that everything is organic and locally produced…based on my experience I wouldn’t say that. I ordered Gagao Coffee – with milk and chocolate. I was so surprise that they made it all from powder. The taste was horrible – watery, powdery, over sweet…! It was the worst way how to spend €10. And one more thing, a lady before me had to return her frozen yogurt because it was spoiled! I cannot recommend this place.

 

Only a good wine could improve my mood…so we go on the waterfront on the street Quai des Pecheurs. The riverside is a mooring place for several boats where you can drink, eat, dance…Because it was almost 7 p.m., in other words time to return our bikes, so we had only one glass of rosé (pink wine).

 

Fancy for a glass of wine still remains …so we spend some time in wine bar / jazz club La Wine Note. (45 Rue Finkwiller, 67000 Strasbourg). This is a place where you can enjoy good wine and listen to a jazz concert 2 or 3 times per week. Unfortunately we missed the night of concert but wine was good and finger food as well. Waiter spoke English and can describe each wine. We were satisfied.

 

One more tip for you. Little bit far from the center of the city on the boundaries with Germany is nice kind of dance bar with huge covered terrace named La Guinguette du Rhin.  Their program is different every day e. g. Tuesdays, rock evening, Wednesday, dancing practice … Saturdays, 80's.

 

The other day in Strasbourg was short. Just a breakfast and then to catch TGV to Paris. All previous Strasbourg's posts full of tips find here and here.

 

Have you ever been in Strasbourg? How was it? Or do you plan to go there? If you have any questions feel free to ask!

 

 

Write a comment

Comments: 0