Ubud Bali experience

Moneky Ubud Bali
Ubud, Bali

scroll down for English

 

foto zcela dole

 

Nemá cenu cestovat na Bali se spoustou věcí. Stačí vám nějaký kraťasy a trička, ovšem to si tu stejně můžete za pár rupíků koupit. Mimochodem další články z Bali najdete i tady.

Díky tomu, že jsme měli jen 1 krosnu (ani nebyla plná) a baťůžek na foťák, tak jsme mohli jet do Ubudu na skútru. Cesta z Kuty zabrala hoďku a kus.  Můj muž řídil a já sedíc za ním s krosnou na zádech navigovala. Jak? Jednoduše jsem si před cestou ještě na pokoji přes wifi načetla v aplikaci google maps v telefonu cestu. Datový roaming nepoužívám. Stačí, když mám mapu stále otevřenou, díky GPS, která data nevyžaduje, pak sleduji, kde na dané trase jsem. Takže jsem pohodlně mohla říkat kdy kam zahnout atd. Dojeli jsme bez jediného bloudění a bez újmy do krásného Ubudu.  ... Nebo si taky muzete stahnout ofline mapu od Google Maps.

 

Ubytko opět zamluvené přes AirBnb. Byla to nádhera uprostřed rýžových políček. Koukněte na fotky dole, nebo na FB

Ubud - oblast ve vnitrozemí. Je známej tím, že se sem koncentrujou malíři, vlastně umělci obecně a taky jóga nadšenci. Najdete tu spoustu fakt pěkných kaváren v západním stylu, barů s detoxikačníma džusama a navíc i muzea a galerie. Centrum Ubudu najdete mezi královským palácem, městským trhem na hlavní ulici a pak směrem na jih k Opičímu Lesu (Monkey forest).

 

V okolí a i přímo v Ubudu je mnoho různých wellness. Samozřejmě jsme ho museli vyzkoušet. Dali jsme si dali masáž, peeling a nakonec whirlpool.  Fakt relax!

 

Jednou večer jsme se vydali  skouknout balijský tanec Kečak. Byla jsem ze začátku dost skeptická, ale nakonec to byla celkem zajímavá zkušenost. Přišlo mi to jako balijskej balet, doplněněj zvláštním mužským zpěvěm. A nebylo to vůbec nudný! 80 tisíc Rupií za vstup za to stálo.

 

Jak jsem už zmiňovala v postu o výletetech na Bali, nemám ráda ty malý opice - makaki. Jenže Opičí les v Ubudu je strašně populární a naivně jsem si myslela, že tady budou nějakým způsobem ochočený...no nebyly.

Přijeli jsme sem hned na otvíračku, abysme se vyhli davům turistů a vedru. Opice jsou zvyklé, že je lidi krmí, takže čekali, kdy jim něco hodíme. U vstupu jsme si vzali pár sladkých brambor, co tam zbyly od krmení opic zaměstnanci. Ty jsme jim cestou postupně naházeli. 

 

Když už nám krmení došlo a nemohli jsme je tím udržovat v dostatečné vzdálenosti, rozhodli se milé opičky, že ochutnaj můj foťák.  Byla hloupost tam s ním jít. Jedna opice na mě skočila ...asi kdybych nezačala ječet, tak to bude v pohodě, jenomže já začala, opice taky. Můj duchapřítomný muž ji ze mě strhnul, načež se s vyceněnýma zubama vrhla k němu...no normálně jsme zbaběle utekli. Báli jsme se že nás pokoušou a že od nich chytnem vzteklinu. Což se podle komentářů na tripadvisoru mnoha lidem stalo.

Nemám pochopení pro ty co si tyhle špinavý tvorečky nechaj sedat za krk a na hlavu...každopátně za pár rupií za banány to tu můžete klidně udělat! Prodavač banánů vás s opicí na hlavě i rád vyfotí.

 

Mě víc nadchlo okolí. Teda, když už vidíte asi miliontý rýžový pole, či hinduistickej chrámeček, tak už vás to fakt nebere. Jenže jsou tu i uniátní místa. Například Gunung Kawi - Skalní chrám z 11. století. Velice posvátný místo. Působí majestátně, úchvatně a rozhodně tajuplně! Fotky níže, Nachází se na okraji města Tampak Siring, severně od Ubudu. Doporučuju přijít ráno!! Nebo se tu nehnete.

 

Dále pak vodní chrám Empul. Je to sice replika původního, ale to ani nepoznáte. Odbočka k němu je znacená z hlavní silnice Tampak Siring- Kintamani 500m severně od odbočky na Gunung Kawi. Je to poutní místo Balijců. Pricházejí sem, aby se duchovně očistili a vyléčili se koupelí ve zdejších posvátných pramenech.

 

Co vy a opice nebo Ubud, nebo Bali obecně? Nějakej tip, zkušenost, rada....?

 

Dík

Z.

 


There is no need to go to Bali with plenty of clothes. You will be fine with some shorts and tops, but anyway you can everything purchase here for a couple of Rp. Btw. more blog posts about Bali find here

 

We had only 1 backpack and 1 little bag for camera, so thanks to that we can go to Ubud by motorbike. My husband dived and I, sitting with backpack behind him, navigated.  It is easy. I do not use data roaming on my phone. Usually I download the map over Wi-Fi at the housing or somewhere, where it is available.  If you have the Google maps with downloaded road map still open, the GPS follows you so you know where you exactly are on the road. GPS doesn’t need data.  Or you can use offline search from Google Maps. Anyway we reached Ubud, without getting lost, within one and half hour.

 

Accommodation was booked through AirBnb. Yes, I did it again ;-) The house was beautiful, in the middle of rice fields. Check out my photos here or more on Facebook.

 

Downton Ubud slopes from north to south and is quite easy navigate. Notable landmarks include Monkey Forest in the SW corner, the Ubud Palace the main road and the Art Market, also on the main road (Jalan Raya).

 

Ubud should be a cultural centre of Bali. You can find here many museums and galleries. There is definitely the highest concentration of artist, yoga fanatics and new age people on the whole Bali. This mix gives the place amazing atmosphere of piece event though there are quite lot of tourists.

Ubud has also a wealth of great spas. We tried massage, peeling and at the end whirlpool. It was soo relaxing.

 

One night went to watch Kecak dance. We bought a pair of tickets from a lady we encountered on the street along the way for 80,000 Rp each (the price is on the ticket). I must say that was quite interesting experience. It seemed to me like sort of Balinese ballet accompanying by a men special sing. I can recommend it.

 

Is said that a must see in Ubud is the Monkey Forest.  How you can know from the post about Pura Lempuyang, I don’t like these monkeys – macaque. I was totally naïve if I thought that monkeys in Ubud are somehow domestic. No, they are wild animals!

 

We arrived early to avoid the mass of tourists, took some sweet potatoes that left from feeding the monkeys by employees and step into the beautiful forest. We took one potato out at a time; it helps us to keep a little distance. However once we run out of food, one monkey decided to taste my camera. Stupid me! Let the camera hanging around my neck and go into the monkey forest?! Well, the monkey jumped on me. I started yelling, it started yelling. My husband urgently throw it off me and we began to dash ahead, straight for the exit. We were scared because we haven't been vaccinated against rabies and we didn’t want to be bitten.

 

If you do want to go I would suggest go later in the afternoon, as the monkeys are fed in the morning/early afternoon and are obviously hungry before this point. And do not have anything in your hands, even water bottles. People letting the monkeys climb all over them and then getting pissed off when they get bit! I would strongly advise people not to take their children.

 

I was fascinated by different sights. For instance:

Gunug Kawi is an ancient rocky temple situated in Pakerisan River, near Tampaksiring village. The monuments are shaped in relief on a solid rock hill. The temple is dating back to 11th century. However, you can see there also ruins of a Buddhist monastery, that could be older. This place is amazing and truly magic!

 

Pura Tirta Empul - Holy Water Temple. The temple is known for its sacred water from a nearby source. The Balinese Hindus flock to the clean cool springs because they believe the springs offer wellness and have magical curative properties. The temple is a replica of the old, original temple, but you don't notice this, when you visit this famous temple. It is is located near the village of Tampak Siring.

 

What about your experience with monkeys or Ubud or Bali in general? Any tips or ideas?

Thx

Z.


Write a comment

Comments: 0