Benátky a moje tipy / little travel guide for Venice

Venice
Punta della Dogana and behind is Santa Maria della Salute

scroll down for English

 

foto zcela dole

 

Chtěla bych vám sem dát pár tipů kde v Benátkách jíst, pít a co speciálního vidět....

  • Pokud chcete v Benátkách popíjet, nebude to levná záležitost. Ale když zavítáte západně do univerzitní části města, vaše peněženka tolik nezapláče. Navíc to tu má prostě studentskej šmrnc. Doporučuju všechny podniky na náměstí Campo Santa Mrargheritta a jeho okolí...vyzkoušeno na Silvestra 2014, aneb naše tour de bar :-)
  • Co ještě na týhle straně kanálu stojí za zmínku je Corner Pub v uličce Calle della Chiesa 684, tedy pokud si chcete dát drink a nějakou sváču v podobě obloženýho chleba.
  • Dobré stáčené víno si můžete také dát v Cantina Azienda Agricola, na ulici Rio Tera Farsetti v opačné části města. Například až se vrátíte z Murana :-)
  • Obecná zásada je vyhnout se náměstí San Marco. Čím dál od něj,  levnější jídlo v super kvalitě.

Nevím jakého jste vyznání, ale celkem pěknej zážitek je i mše v některém z kostelů. Konají se různě během dne. Před každým kostelem najdete na tabuli i jejich rozvrh.

 

Gallerie Giorgio Franchetti alla Ca’ d’Oro - krásná galerie v ještě krásnějších prostorech. Za 7.5 Eura se dostanete do původního stavení. Pokocháte se zde nejen sbírkami, krásným interiérem, ale i výhledem na kanál.

 

Muzeum Peggy Guggenheimové v paláci, který se jmenuje nedokončený...měl mít 4 patra, má jen 1. Na Benátky celkem bizarní místo.  Milovníci moderního umění  honem sem.

 

trhu už jsem psala v příspěvku tady.  Ten každopádně doporučuju.

 

Čtvrť Castello je trochu  vzdušnější část Benátek. Působí to tak na mě díky, širším ulicím a nábřeží. Najdete tu válečnou loděnici - Arsenale di Venezia s muzeem a taky Námořní Muzeum.

 

Jo a jestli chcete vidět na Silvestra ohňostroj doporučuju jít k muzeu Punta della Dogana, což je na takovém výběžku téměř na proti náměstí San Marco. Odtud totiž budete mít krásnej výhled na ohňostroj odpalující z pontonu a když se otočíte za pravou rukou dozadu, tak možná uvidíte i ohňostroj u hotelu Hilton, kterej je taky krásnej. Plus je, že se nebudete muset mačkat s milionem lidí u náměstí San Marco. Sem na tenhle výběžek se totiž moc lidí nevejde :-) Tak přijďte v čas!

 

Každá část Benátek má něco do sebe. Všude maj dobrý kafe, víno, prosecco a hlavně aperol :-)

 

Další informace najdete taky v dalším postu tady.

 

Honem sem s nějakými dalšími tipy! Dík,

 

Z.


I would like to give a couple of tips where to eat and what to see...

 
Be prepare, that Venice is quite expensive. If you are on budget and if you plan to drink or celebrate, I recommend you to go to the student quarter in Dorsoduro area.  Head for the square Campo Santa Margheritta and streets nearby. This area is one of the liveliest ...especially after dark.  
Good for drink and some snack is also Corner Pub on Calle della Chiesa.
In the other side of the City is nice little bar Cantina Azienda Agricola on the square or big street Ria Tera Farsetti with great house wine. You can also order some snack e.g. prosciutto or olives. For instance if you are on way from Murano...drop by :-)

In general if you get away from the main tourist areas as St. Mark's Square or the Rialto Bridge, you can easily safe lot of money for great food and drink.
 

I don't know how your religion is but try to go to mass served in one of many churches, it is definitely interesting. Or you can just visit churches. Most of them are free to go inside and they are pretty!

 

Gallerie Giorgio Franchetti alla Ca’ d’Oro - Entrance fee is 7.5 Euro. But you get into the magnificent old building with amazing view on Grand Canal. Plus the collection is great!

 

Visit to the Peggy Guggenheim Collection - museum of modern art sits in a building that it's known as the unfinished palace because it's only one level.

 

The post about recommended market find here.

 

Castello district seems to me more airy. Probably thanks to wider streets and waterfront. You find here an Arsenal which was the heart of the Venetian naval industry, today it is a museum. Next is a building with Venice Naval Historical Museum has a collection of historic ships!

 

And one tip for watching New Year's Eve Firework....a less packed place to enjoy the fireworks is Punta della Dogana. It is an art museum, located where the Grand Canal connects with the Giudecca Canal. It is not so crowded as famous San Marco square. But you still can hear a NYE countdown to midnight via the bell of St. Mark’s Campanile followed by the spectacular NYE fireworks display over the lagoon. This spot is quite small so be there earlier...

 

Each part of Venice has something different! Everywhere you can find good coffee, wine, Prosecco and especially Aperol :-)

 

More tips find here.

 

What are your tips? Let me know!

Best,

Z.

 

Santa Maria della Salute
Santa Maria della Salute

Write a comment

Comments: 0