opití a okradení v Kutě / drunk and robbed in Kuta 

Scroll down for English

 

Foto zcela dole. 

 

Z Gili Trawangan jsme se plavili do Denpasaru respektive do Sanur se společností Scoot Cruise. Lístek jsme kupovali 2 dny dopředu v jejich kanceláři na Trawanganu. V ceně lodního lístku máte i odvoz na své ubytování. Na lodi se zeptaj, do jaké části Bali jedete a podle toho si vás na přistávací pláži řidiči minivanů rozdělí. 

 Cena je asi kolem 600 tisic rupíků. Cesta lodí obvykle trvá kolem 2,5 hodiny.  Nám se bohužel rozbil jeden motor, tudíž se protáhla asi o polovinu.  :-( 

 

 Nicméně dorazili jsme a pak se ještě přes hodinu autem prodírali do Kuty. Opět jsme se utvrdili v tom, že Bali není na auta stavěný a jediný rozumný dopravní prostředek je loď nebo motorka. 

 

 Po pár hodinách motání se v křivolakých, ucpaných jednosměrných uličkách se nám našeho již notně zoufalého řidiče zželelo a vystoupili jsme s tím, že si na své zamluvené ubytování dojdem radši pěšky. Našli jsme to až po té, co jsme okolo 2x prošli s tím, že támhle už to přece musí být! Oukej i google maps si v téhle změti  občas neví rady.

 

Bydleli jsme v takovým roztomilým penziónku jménem Tenang House, zamluvila jsem ho přes Airbnb. Koupelna byla opět venku, ale i s malou stříškou, takže na záchodě na nás nepršelo :-) . 

 

 Pokud jste na Bali na Silvestra a plánujete se opít, je Kuta tím nejlepším místem!  Je tu spousta barů s opravdickým alkoholem! Balijci pijou leda tak rýžový likér, nebo pivo Bintang. No pro středoevropana je oboje slabý jak čaj.

 V Kutě doporučuju zajít na Wrong Island Ice Tea do AlleyCats, což je koktejl ze všeho chlastu co maj na baru a je to zabiják!

 

 Pár hodin před půlnocí jsme dostali hlad a rozhodli se dát si v nějakým stánku stamaženou rejžovou kouli plněnou nějakým masem. Vůně jídla způsobila, že jsme si toho koupili mnohem víc než jsme původně chtěli. Něco co připomínalo pizzu, něco neidentifikovatelnýho, smaženýho a vodu abysme naředili alkohol v krvi.

 

Mít plný ruce a mobil v kapse nebyl dobrej nápad. V davu na hlavní párty ulici v Kutě, což je Jalan Legina, kdosi ten mobil z kapsy mému muži ukradl. Cítil jak mu někdo mobil vytáhl, ale plný ruce a prvotní myšlenka neupustit to co držím, zabránila okamžitému dopadení zloděje. Viděli jsme ho, zahodili jídlo a hned se za ním pustili - což v davu lidí na úzké ulici není jednoduchý! Takže se nám témeř hned ztratil i s iphonem..:-/ následovalo ještě nějaké hádání s bandou místních, no a pak už jen rezignace, spláchnutí hořkosti nějakým blíže neurčeným drinkem v Green Box.

 

 Trochu uklidněný jsme došli na pláž - Kuta beach. Začalo pršet. Chtěli jsme vidět pořádnej ohňostroj. Lidi odpalovali rachejtle celý dny už tejden před Silvestrem (a ješte tejden po něm). Ale tady to byla koncentrovaná pyrotechnická oslava. Nevěděli jsme kam koukat dřív. Pršelo čím dál víc. Po hodině ukázkových plánovaných i náhodných ohňostrojů jsme se zcela promočený vydali na ubytko. 

 

Jenže silnice se změnila v řeku. Po kolena jsme se brodili spolu s asi milionem dalších lidí podél pobřeží. Bylo teplo, tak nám nevadilo, že se asi moře vylilo z nebe. Užívali jsme si, že jsme totálně mokrý a je nám to jedno. Že se nemusíme starat o deštník – už ani o mobil o nic... Za naši náladu asi mohly i ty drinky ;-)

 

Na pokoji jsme se pořádně umyli od té špinavé vody, kterou jsme se brodili. Měli jsme s sebou svůj macbook zkoušeli jsme tedy všechny kroky k nalezení telefonu. Pravděpodobnost, že by ho někdo vrátil, byla v podstatě nulová.  Takže smazáním dat na dálku v daném telefonu, jsme se sním rozloučili. 

 

Máte nějakou podobnou zkušenost s krádeží?  A co nějaký tip na oslavu Silvestra?

 

Dík,

Z.

 

Další články o Bali najdete tady.

 

 


Our return back to Bali was again by fast boat provided by ScootCruise. We booked our seats in their office on Gili Trawangan 2 days prior. If heading westward to Bali, it includes the transfer through to your hotel or to somewhere like Sanur, Legian, Ubud, Seminyak or Kuta. Price is about 600 thousand Rp. The trip takes about 2.5 hours. Unfortunately one of our engines stopped working during the journey :-( so it took two more time…

 

Finally we reached Sanur beach where we were split into the groups according to the final destination. Than drivers in minivans picked us up and we headed to Kuta. This ride ensures us that cars are useless in Bali. On bike or boat it is fine but by car is totally disaster.

 

After couple of hours lost in mazy, tight, traffic clogged streets we felt absolutely desperate as well as our driver and other passengers. We decided to get off the car and find way to our booked accommodation by foot. To find the place wasn't easy despite we had an address and Google maps. We went past the place several times and didn't see it because it was hidden in a gateway. After all we got there. :-)

It was a cute guesthouse named Tenang House booked through AirBnb….an oasis of peace in busy Kuta. The bathroom of each room is outside; just toilet is under the roof.

 

If you are on Bali during New Year’s Eve, you probably plan to celebrate and drink a bit/ a lot :-) Kuta is a perfect place. It is full of bars offering a wide range of alcoholic and non-alcoholic drinks, cocktails etc. If you’re on a budget go to the Green BoxAlleycats and Skygarden where the alcohol is ridiculously cheap.

 

We got hungry couple hours before midnight, so decided to buy some deep-fried rice balls filled by meat…thanks to delicious smell we bought more that we actually wanted. It is not a good idea to hold in each hand some food and to have cell phone in a pocket. In a crowd on Jalan Legian, the party street in Kuta, my husband’s iPhone got taken right out of his back pocket.

He felt that someone taking his phone saw the thief but both hands full of food and higher level of alcohol in blood didn't allowed us to catch the thief. We got after him immediately but without success. Mission impossible on the crowd street. :-( This made us feel like idiots and totally desperate. We had to improve our mood by a good drink in Green Box.

 

 So we calmed down a bit and headed to Kuta Beach, the epicenter of all celebrations for the New Year in Bali. It started raining. The beach was crowded and full of fireworks! Amazing!. After an hour or more of continuous fireworks and rain we went back to our housing. But the road turned to river! Together with other billions of people waded in the water. We were totally dripping wet but enjoyed it. We didn't care about phone, about umbrella, about our shoes; about anything…such freeing feeling!

 After returning to our room, we had to wash down the dirt from the wading through filthy water. Then we tried to do all steps to find our phone according to the apple support page. But it was off. Chance to find it equaled zero. So saying goodbye and erasing the devise remotely was the only possibility. 

 

Do you have any similar experience with stealing? And what about any tips for New Year’s Eve?

 

Thx,

Z.

 

More posts from Bali find here.

 

Write a comment

Comments: 0