Výhled na Eiffelovku / View of Eiffel Tower

scroll down for English 

 

foto zcela dole 

 

Tak je rozhodně možnost piknikovat pod Eiffelovkou ...ale to dělá spousta lidí a najít na přístupným trávníku místečko je v pěkným počasí celkem problém....a když už ho najdete, tak se všude válej nedojedený, rozmačkaný kousky jídla...

 

Mám lepší typ. Muzeum moderního umění (MAM). Najdete ho přes řeku vedle Trocadéra na adrese  11 avenue du Président Wilson.

 

 Vyjma úžasných sbírek a pěkné budovy, má i fajn kafeterii s venkovní teráskou a tam odtud je perfektní výhled na Eiffelovku a  celkem ucházející jídlo i vínko za pár éček. Doporučuju! Otevřeno denně kromě pondělka od 10:00 do 18:00 a ve čtvrtek do 22:00

 

Dostanete se sem buď metrem č. 9 na zastávku Alma-Marceau ou Iéna, nebo metrovlakem RER C - zastávka Pont de l'Alma anebo busem 32, 42, 63, 72, 80, 92.

Máte nějakej podobnej tip na jídlo v Paříži? Podělíte se? ;-)

 

dík,

 

Z.


Of course you have an option to have a picnic under the Eiffel Tower as billion other people. It's really hard to find free clean place without rest of food around. 

 

I have a better tip. The Museum of Modern Art (MAM). You can find it near Trocadero. Andreas: 11 avanue du president Wilson.

 

Except of those amazing art collection there is a cafeteria with terrace outside and perfect view on the Eiffel Tower.

 

You can get a not so awful wine and common sandwich or salad for a few euros. Ok, it isn't high cuisine, but the view! It is open daily 10 am - 18 pm. On Thursday until 22 pm. It is close on Monday.

 

Take a subway no. 9, station Alma-Marceau ou Iéna, or train RER C, station Pont de l'Alma or Bus 32, 42, 63, 72, 80, 92.


 

Do you have any similar tip for eating in Paris? Please share!

 

Thx,

Z.


Write a comment

Comments: 0