Nara

the best tuna sushi in Osaka
selfie s jelenem

Scroll down for English

 

Do Nary se určitě nejezdí za památkama...teda japonci sem za svou historií jezdí - tolik školních výletů jsem na jednom místě snad neviděla. Jde o velice staré město, které bylo jeden čas i hlavním městem a sídlem císaře. Nicméně my přízemní turisté a cestovatelé si sem jezdíme udělat selfíčko s jelenem.

Jeleni Sika jsou zde posvátní a nikdo je neeliminuje. Takže je jich tu milion. Jsou všude! Jakmile vystoupíte na jakémkoli nádraží v Naře (je to fakt kousek vlakem od Osaky), tak téměř hned uvidíte pojízdné stánky se sušenkama pro jeleny. Neměli byte je krmit ničim jiným, nicméně jeleni vám sežerou všechno, co si neschováte hluboko do batohu.

Nechci být tak přízemní a sousředit se jen na jeleny. Celá Nara je staré město plné nejrůznějších chrámů různých velikostí. Samozřejmě známou obr zlatou sochou buddhy. A dále spoustou buddhistických zvonů a zenových zahrad.... 

...a já tohle miluju. Zapálit vonnou tyčinku před sochou buddhy, posadit se a na chvíli nechat zastavit čas. Hlava se vyčistí od myšlenek a vy prostě jen jste. Jak osvěžující. To jde dělat v Japonsku tak nějak přirozeně.  Užívat si přítomost. Minulost nezměnim. Budoucnost je nejistá, tak proč se jí zabývat. 

ochutnáváme tradiční mochi
ochutnáváme tradiční mochi

Mochi (moči) je rýžový knedlíček plněný pastou z adzuki fazolí. Často ještě obarvený matcha čajem. Jde o dezert a já ho dodnes doma dělám...vždycky mi totiž připomene Japonsko. Kampak se hrabe suši. 

V Naře mají ještě takové speciální, jemnují se Nakatanido a jak se dělají a rovnou je můžete ochutnat hned vedle trhu v Naře. http://www.nakatanidou.jp/


Write a comment

Comments: 0