Kanazawa

kanazawa castle japan
hrad / castle
for English scroll down
Kanazawa je turisty neobjevené malé město. Takže jestli chcete nasást pravou Japonskou atmosféru, zajeďte se sem podívat. 
Bydleli jsme v super hipsterskem hotelu témeř západního střihu. Říkám témeř protože koupelna byla klasicky z jednoho kusu plastu, jak v karavanu! A postel pro dva velký Evropany byla dosti úzká. Sotva 1 a 1/2 lůžka...chudáci amíci...
Místo recepce je kavárnička a dělaj i vlastní dortiky a ovesný sušenky. Což rozhodně je dle mého gusta :-)  Obsluha milá, anglicky hovořící...no paráda.
Hotel je v těsně blízkosti trhu, kterej není obrovskej, ale adekvátní velikosti města. Plno zeleniny, ovoce a hlavně ryb! Viděli jsme i porcování tuňáka a přímo z něj jsme mohli ochutnat čerstvé sashimi. Koukněte do záložky videa - natočila jsem vám to :-) Absolutní lahoda! Turisty by tu na prstech ruky spočítal, takže jsme se nemuseli mačkat jako v Tokyu.
kávička a dortík v Higashide Coffee
kávička a dortík v Higashide Coffee
most pres reku do samuraiske ctvrti
most pres reku do samuraiske ctvrti

V Kanazawě najdete mimo jiné i Samuraiskou čtvrť. Ona takováhle část je téměř v každém japonském městě. Ovšem co je speciálního na této konkrétní? Je perfekntě zachovalá. Kanazawa byla uštřena bombování za druhé světové války, takže ta pravá historická atmosféra tu téměř prýští z každého rohu. Bohužel pravého Samuraie už nepotkáte. Za to je možnost potkat opravdickou Geishu. Takže vyražte do této historické části města těsně po setmění a garantuju vám, že geishu alespoň zahlédnete!

po ranu na prochazce v samuraiske ctvrti
po ranu na prochazce v samuraiske ctvrti
hrad
hrad
hlavni nadrazi
hlavni nadrazi

english version will be posted very soon...please stay tuned :-)

Write a comment

Comments: 0