India

Holi fest
festival Holi

Neuvěřitelná Indie - Incredible India

 

To je slogan, kterej po příjezdu do Indie vidíte všude. V angličtině to navíc pěkně zní. A ano pro mnohé zápaďáky je neuvěřitelná už jen vůně vzduchu, který nasajou po vystoupení z letadla... popsala bych to jako směs výfukových plynů, vonných tyčinek, zázvoru a kurkumy.

 

Taky chápu ty, kteří při dosednutí na letiště v Bombaji ještě ten den přebookovali svou letenku směrem domů. Slum přímo u letiště je pověstnej a vidět ho jako první z celé Indie není pro slabší povahy.

Nicméně Indie je obrovská a v různých oblastech narazíte na absolutně odlišné způsoby všeho - chování, jídla, mluvy, vůně... ale jedno je společné! Barvy. Indie je prostě barevná. Extrémně barevná! Domy, oblečení, lidi, jídlo příroda, bezprizorní psi i krávy všichni a všechno je tak neuvěřitelně barevné! 
A když jste v Indii v březnu, kdy na začátku při prvním úplňku je svátek vítání jara - Holi, tak se ona přirozená barevnost vynásobí všude možně poletujícím barevným práškem, no a to už jste úplně v jiném světě :-)
Jakej byl můj březen v Indii najdete tady. Budu se snažit přidat všechny příspěvky co nejdřív.

Incredible India - this is a motto that you can see everywhere in India. Sounds great isn't it?And yes it is true. Even the smell of the air is incredible. Combination of exhaust gas, aromatic sticks, ginger and cumin, I would say. Isn't it incredible? Yes, it is!

 

I absolutely understand those who book a flight ticket home right after the landing in Mumbai. To see the well-known slum next the airport it is not for everybody.

However India is huge! There are pets of difference between all areas but there is one in common - colors. OMG India is such colorful! That is incredible! Houses, clothes, people, food, countryside, towns, street dogs and cows everything is such colorful.

 

Moreover if you are in India on the beginning of March, when the spring festival named Holi is celebrated, then everything goes more crazy colorful then usual. Yes, then you are in different world my friends!

 

How was my stay in India will find here ... I'll try to upload all posts as soon as possible so stay tuned!Write a comment

Comments: 0