pláž bez turistů v Goa - private beach in Goa

Scroll down for English

 

Goa ten nejvyhlášenější párty stát v Indii. Je to také velice bohatý stát, díky turismu to tu jen kvete. Zejména na severu u letiště v Dabolimu.

 

Jasně že bych vám mohla popsat jak se Goa stala indickým letoviskem, kam si jezdí bohati Indové válet šunky a jak Rusové, příliš hrdí na smlouvání, "kazí" morálku místních obchodníčků... 

ale já na severu nebyla. Zašlá hipí sláva mě neláká.

 

Místo toho jsem se vydala na téměř opuštěnou pláž Talpona Beach, kde jsem strávila s jógou úžasných 14 dní.

 

Tohle místo si objevilo jednoho z mých učitelů Petra Ulrycha a on sem zavedl další mojí úžasnou učitelku Janu Smažíkovou ...no a osud tomu tak chtěl a už jsem tu byla, zavěšená v houpací síti před dřevěnou budkou s koupelnou bez střechy, kdy se ze záchoda kocháte pohledem a měsíc, prostě boží!

 

Peace Garden je místo nějakým způsobem vlastněný a provozovaný Nepálci. A kluci nepálský umí úžasně vařit. Ono upřímně ke štěstí potřebujete jen dobrý jídlo, sluníčko a pár přátel ...jo a sprchu. (Tu ke štěstí potřebuju já)

 

Mezi Talpona Beach a Rajbag Beach je malá rybářská vesnička. Každý den můžete pozorovat rybáře vyjíždějící na moře a plno delfínů, kteří jim u toho "asistují".

Ve vesničce je pár maličkých obchůdků, kde si můžete koupit základní věci jako kartáček, pastu, sušenky a toaleťák.

 

Trochu civilizaci (ruzumněj bankomat) najdete až o trošku dál v Chaudi. Půjčte si skútr - a nezapoměnte často a dlouze troubit, nebo si objednejte tuktuk, teoretický i kolo je možný. Zdatní jedinci si troufnou jít pěšky. Ale nezapomeňte na úporné vedro!!  Možné je jet i autobusem, zkuste se zeptat místních kdy jede. Rádi poradí, i když neznají odpověď ;-) nicméně stejně máte určitou šanci, že vám řeknou pravdu.

 

V Chaudi je každou sobotu trh. Rozhodně stojí za návštěvu!

Nebo navštivte Patnem Beach a vyzkoušejte jakoukoli restauraci na pláži, nebo i centrum Palolemu, kde už najdete i ty krámky se suvenýry a veganský restaurace.

 

Vedle "naší" Talpona Beach je Turtle beach, to znamená Želví pláž. Želvy sem připlouvají klást vejce. Je tu ochranářská stanice, která ta místa s nakladenými vejci chrání. Viz fotka níže s plůtkem a informační tabulí. Nakolik tam opravdu vejce jsou nedokážu říct. Okolo pláže je pár restaurací a jedno místo na ubytování.  A právě tohle místo jsem si oblíbila. Tuším, že se jmenuje The Veggie Turtle. Ubytují vás v rozkošných budkách. Byla jsem ochotna na cestě do této restaurace nebo kavárny nebo co to je, přelejzat kameny oddělující obě dvě pláže. Při odlivu to šlo snadno, ovšem  při přílivu, je to celkem nebezpečný. Naštěstí se to dá obejít přes vesničku (rozuměj pár stavení) okolo a není to ani o moc delší.

 

Jinak tu nenajdete nic jiného než klid, slunce, čistý moře, znuděnou pobřežní hlídku, dobrý jídlo a horkej písek. Lehnout si do písku, poslouchat moře, nechat se hřát sluncem a jenom tak prostě bejt, existovat. Na chvíli vypnout myšlenky.  Doufám, že tato nedotčená místa v Goa ještě chvíli zůstanou a až se tam podíváte, budete si je vychutnávat stejně jako já.


Goa is favored for its parties, clubs and looong white beaches. It is popular holiday destination for Indians. They want to feel the old hippie spirit that is still in the air, but it is slowly disappearing, the whole area is becoming more touristic. But on the other hand thanks to tourists this state is very rich compare to others Indians states.

 

I've looked for some peaceful place without people. Almost ;-)

Thanks God (or Buddha) there still exists such places! But you have to go south. I spend amazing 14 days on Talpona Beach in Peace Garden

This place is somehow runs by Nepalis and majority of staff are also Nepalis, and to be hones they are amazing! It is not possible to describe their hospitality and cooking skills. Just wonderful. Go there, spend a couple of days there and let be amazed.

 

Peace Garden is not so far far away from everything. On the end of the beach is small village. I mean several houses. In each village you can find a grocery store which is very often a part of the living room or even kitchen. It is funny and I like it. You can buy there some basic stuff like biscuit, water, toothpaste or toilet paper if you are lucky.

 

If you are looking for some sort of civilization (I mean ATM), you have to go to Chaudi. It's not so far, but I recommend you to rent a scooter or any other motorcycle and to enjoy this challenging adventure. Don't forget to blow horn all the time! Indian style :-)

 

Or you can take a bus. Ask locals if they know the bus schedule. They are happy to help you even they do not know the answer. But anyway, you have a quite good chance to get to your required destination. 

More surely than bus is tuktuk, (an auto rickshaw). They are less expensive then taxi, which is the other option.

 

Local market takes place on Saturday in Chaudi. It is worth to go there and buy some extremely cheep veggies, fruit, spices and cashew nuts.

Common market is in Palolem. It is again quite close to Talpona beach. Palolem offers you everything what you can expect from holiday destination, so plenty of souvenirs, yoga studios, massages, vegetarian restaurants, beach restaurants and also some clubs. But it is still so small and cute that you just enjoy some of these spots. Smaller beach, thus more mellow, is Patnem beach. Romantic evening candle light dinner in one of the  beach restaurant is just a perfect.

 

Although the Talpona Beach is quite long, I desired to discover other beaches nearby. While the tide is on the ebb you can easily get over the stones in the sea to the next beach which is the Turtle Beach or officialy Galgibaga. Its a turtle nesting site and you will find protective huts around turtle eggs to let them hatch. And because of turtles, there is pretty much nothing else.Only a watch tower with a couple of bored life guards with no life to save really.  And couple of beach restaurant and cafes like The Turtle Veggie - btw. this one offers accomodation in very cute huts and the restaurant is veggan friendly.

 

Anyway come to both beaches during the day, avoid hot summer months and spend a few quiet hours to re-energize yourself. This is what Goa was originally meant to be!

Holi festival
Peace Garden staff, some guests and me during Holi Festival. - oslava svátku Holi v Peace Garden se zaměstnanci a nějakými hosty.

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Gopal Thapa (Tuesday, 18 April 2017 15:09)

    It's a pleasure to have you guys with us at Peace Garden (A small paradise it's self). Days are going soo quickly when you guys are around. And it's a bit more interesting to read how you explain about the places in such a effective way. Hopefully see you again somewhere around the corner of the small world. Until then keep exploring and keep a smile on your face. Cheers!!!!