Socha Svobody

socha svobody
Statue of Liberty

 

 

Možná jste četli předchozí příspěvek o tom jak jsme se do New Yorku dostali. Jestli ne tak se určitě koukněte.

 

Přijeli jsme tedy na Penn Station (Pennsylvania Station) vlakem Amtrak z Philadelphie.

 

Necítila jsem se zrovna nejlíp. Už totiž z Washingtonu jsem si vezla tak trochu zánět močových cest. Úspěšně jsem ho léčila různýma brusinkovýma věcma...jako urologickej čaj sem nesehnala. No nic.

 

Když jsme vylezli z Penn Station a udělat prvních pár krorů na Manhattanu, přivítali nás mrakodrapy s vršky v mracích, zrovna přestalo pršet. Měli jsme kufry, takže jsme se jen rychle porozhlédli a šli do metra směr Brooklin, kde jsme přes AirBnb bydleli. Jak už jsem psala tady v jednom příspěvku, newyorský metro nemá téměř nikde jezdící schody. Takže s těma kuframa to byla fakt pecka. Naštěstí není tak hluboký, jako třeba áčko v Praze :-)

 

Bydlení bylo úúžasný. Klasická brooklinská řadovka. Dolní patro, resp. přízemí jsme měli pro sebe a naši hostitelé nám každý ráno dělali téměř opulentní snídaně! 

 

Po New Yorku jsme jezdili pouze metrem a chodili pěšky. Jo a tak vodním taxíkem. 

 

Když totiž nemáte potřebu sáhnout si na Sochu Svobody, nebo když vás odradí ta kilometrová fronta na loď na Libery Island, kde tahle pani stojí, jeďte buď zadarmo, nebo za pár babek kolem :-) 

Read More 0 Comments

Cestování po USA/ Transportation within USA

Amtrak

scroll down for English

 

V USA jsme vyzkoušeli sand všechny druhy dopravy. 

 

Na delší vzdálenosti se samozřejmě vyplatí letět. Letenky jsou za půldarma.

Pokud chcete jet na roadtrip, tak auto je ta správná volba. Nicméně pokud ho budete vracet v jiném místě, než jste si ho půjčili, připravte si dvojnásobnou částku! Takže autem je lepší dělat okruh.

Na bližší vzdálenosti určitě doporučuju autobus. Je to pohodlný, levný! Absolutně nestrovnatelný s českými linkovými autobusy...oukej kromě Student Agency.

Na severo-východním pobřeží zvažte cestování vlakem. Podle mě je to ten nejlepší druh přepravy v těchto místech. Jednoduše pro to, že vlakový nádraží jsou vždy v centru měst, takže se nemusíte složitě přepravovat třeba z letiště.

 

Read More 0 Comments

New York City

New York
view from the Top of the Rock Observation Deck, Rockefeller Center
Read More 0 Comments