opití a okradení v Kutě / drunk and robbed in Kuta 

Scroll down for English

 

Foto zcela dole. 

 

Z Gili Trawangan jsme se plavili do Denpasaru respektive do Sanur se společností Scoot Cruise. Lístek jsme kupovali 2 dny dopředu v jejich kanceláři na Trawanganu. V ceně lodního lístku máte i odvoz na své ubytování. Na lodi se zeptaj, do jaké části Bali jedete a podle toho si vás na přistávací pláži řidiči minivanů rozdělí. 

 Cena je asi kolem 600 tisic rupíků. Cesta lodí obvykle trvá kolem 2,5 hodiny.  Nám se bohužel rozbil jeden motor, tudíž se protáhla asi o polovinu.  :-( 

 

 Nicméně dorazili jsme a pak se ještě přes hodinu autem prodírali do Kuty. Opět jsme se utvrdili v tom, že Bali není na auta stavěný a jediný rozumný dopravní prostředek je loď nebo motorka. 

 

 Po pár hodinách motání se v křivolakých, ucpaných jednosměrných uličkách se nám našeho již notně zoufalého řidiče zželelo a vystoupili jsme s tím, že si na své zamluvené ubytování dojdem radši pěšky. Našli jsme to až po té, co jsme okolo 2x prošli s tím, že támhle už to přece musí být! Oukej i google maps si v téhle změti  občas neví rady.

 

Bydleli jsme v takovým roztomilým penziónku jménem Tenang House, zamluvila jsem ho přes Airbnb. Koupelna byla opět venku, ale i s malou stříškou, takže na záchodě na nás nepršelo :-) . 

 

 Pokud jste na Bali na Silvestra a plánujete se opít, je Kuta tím nejlepším místem!  Je tu spousta barů s opravdickým alkoholem! Balijci pijou leda tak rýžový likér, nebo pivo Bintang. No pro středoevropana je oboje slabý jak čaj.

 V Kutě doporučuju zajít na Wrong Island Ice Tea do AlleyCats, což je koktejl ze všeho chlastu co maj na baru a je to zabiják!

 

 Pár hodin před půlnocí jsme dostali hlad a rozhodli se dát si v nějakým stánku stamaženou rejžovou kouli plněnou nějakým masem. Vůně jídla způsobila, že jsme si toho koupili mnohem víc než jsme původně chtěli. Něco co připomínalo pizzu, něco neidentifikovatelnýho, smaženýho a vodu abysme naředili alkohol v krvi.

 

Mít plný ruce a mobil v kapse nebyl dobrej nápad. V davu na hlavní párty ulici v Kutě, což je Jalan Legina, kdosi ten mobil z kapsy mému muži ukradl. Cítil jak mu někdo mobil vytáhl, ale plný ruce a prvotní myšlenka neupustit to co držím, zabránila okamžitému dopadení zloděje. Viděli jsme ho, zahodili jídlo a hned se za ním pustili - což v davu lidí na úzké ulici není jednoduchý! Takže se nám témeř hned ztratil i s iphonem..:-/ následovalo ještě nějaké hádání s bandou místních, no a pak už jen rezignace, spláchnutí hořkosti nějakým blíže neurčeným drinkem v Green Box.

 

 Trochu uklidněný jsme došli na pláž - Kuta beach. Začalo pršet. Chtěli jsme vidět pořádnej ohňostroj. Lidi odpalovali rachejtle celý dny už tejden před Silvestrem (a ješte tejden po něm). Ale tady to byla koncentrovaná pyrotechnická oslava. Nevěděli jsme kam koukat dřív. Pršelo čím dál víc. Po hodině ukázkových plánovaných i náhodných ohňostrojů jsme se zcela promočený vydali na ubytko. 

 

Jenže silnice se změnila v řeku. Po kolena jsme se brodili spolu s asi milionem dalších lidí podél pobřeží. Bylo teplo, tak nám nevadilo, že se asi moře vylilo z nebe. Užívali jsme si, že jsme totálně mokrý a je nám to jedno. Že se nemusíme starat o deštník – už ani o mobil o nic... Za naši náladu asi mohly i ty drinky ;-)

 

Na pokoji jsme se pořádně umyli od té špinavé vody, kterou jsme se brodili. Měli jsme s sebou svůj macbook zkoušeli jsme tedy všechny kroky k nalezení telefonu. Pravděpodobnost, že by ho někdo vrátil, byla v podstatě nulová.  Takže smazáním dat na dálku v daném telefonu, jsme se sním rozloučili. 

 

Máte nějakou podobnou zkušenost s krádeží?  A co nějaký tip na oslavu Silvestra?

 

Dík,

Z.

 

Další články o Bali najdete tady.

 

 

Read More 0 Comments

Cestování po Bali / Bali travel guide

traditional Balinese outfit

English is put in italic

 

Po celém Bali jsou tisíce hinduistických chrámů. Místní maj často i svůj vlastní chrámeček doma. Většina je přístupná veřejnosti, pokud tam teda neni slavnost. Což je dost často. Oni furt něco slaví.

Nezapomeňte, že se jedná o posvátná místa a je potřeba se podle toho chovat a oblékat. Muži i ženy musí mít zakryté nohy po kolena sarongem. Což je taková zavinovací sukně.

Doporučuju si ho koupit v nějaký vesničce za pár rupíků.

 

All over the island are thousands of Hindu temples. Locals have their own little temple at home quite often. Most of the temples are open to the public. Except a ceremony...which is very often, they still celebrate something. It is nice.

Keep in mind that temples are holy places. Show your respect and dress appropriately which means for both men and women to cover their legs below the knee by using a sarong. This is kind of wrapping skirt.

It’s reliable to buy a sarong of your own in some village. They are fairly inexpensive. 

Read More 0 Comments

Ostrovy Gili / Gili islands

from Trawangan to Lombok
pohled z Trawanganu na Lombok

scroll down for English 

 

fotky jsou uplne dole

Další články tady.

 

Domluvili jsme se s Ketutem, že nás 10. den od příjezdu na sever Bali, vezme do vesničky Amed, odkud taky vyplouvají lodě na Gili ostrůvky.

Read More 0 Comments

Ubud Bali experience

Moneky Ubud Bali
Ubud, Bali
Read More 0 Comments

Na Bali / To Bali

Bali religion
Ganesha

scroll down for English 

  

foto zcela dole

 

 Na Bali, stejně jako v ostatních tropických oblastech, se střídá období sucha a dešťů. Ale neznamená to totální vedro a naopak neustálý déšť. V období sucha sem tam sprchne, je déle vidět a tráva není zelená. 

 

V prosinci a lednu prší prostě víc, ale je furt vedro. My byli právě v období dešťů – přes Vánoce. Za ty 3 týdny nám propršel 1 celý den, jinak to byli sem tam lehké spršky.

Někdy bylo zataženo - to jsme kvitovali. Ale že by nám to překazilo plány? Tak to ani náhodou! I když prší, je tu vedro.  Déšť vlastně vítáte. Moře zůstává stále teplé. 

Read More 0 Comments