Co dělat v Šintoistickém chrámu -  What to do in Shinto Shrine

Scroll down for English

 

Když jste na jakékoli svatém místě, ať už je to křestťanský kostel, islámská mešita ,nebo buddhistický chrám, vždy byste se měli chovat s respektem k danému místu a všem lidem, pro které má posvátný význam a je jedno zda jste či nějste nějkým způsobem věřící.  

 

Jako turista a příslušník  jiného náboženství nemusíte dodržovat postupy pro daná náboženství typická. Ale je fajn je alespoň zhruba znát.

 

Tady příklad jak se modlit v japosnkých šintoistických chrámech.

Read More 0 Comments

Kobe

Kobe , 神戸市 , Japan
před šinkanzením nádražím v Kóbe
for English scroll down
Kobe je znamé svým pověstným hovězím masem. Jezdí sem za ním gurmáni z celého světa. Dát si Kobe beef v Kobe bylo i mým záměrem.
 Úplně původně jsme sem vůbec jet neměli. Na plánu byla Kanazawa se svou samuraiskou čtvrtí. Jenže ...
Read More 0 Comments

Kanazawa

kanazawa castle japan
hrad / castle
for English scroll down
Kanazawa je turisty neobjevené malé město. Takže jestli chcete nasást pravou Japonskou atmosféru, zajeďte se sem podívat. 
Bydleli jsme v super hipsterskem hotelu témeř západního střihu. Říkám témeř protože koupelna byla klasicky z jednoho kusu plastu, jak v karavanu! A postel pro dva velký Evropany byla dosti úzká. Sotva 1 a 1/2 lůžka...chudáci amíci...
Místo recepce je kavárnička a dělaj i vlastní dortiky a ovesný sušenky. Což rozhodně je dle mého gusta :-)  Obsluha milá, anglicky hovořící...no paráda.
Hotel je v těsně blízkosti trhu, kterej není obrovskej, ale adekvátní velikosti města. Plno zeleniny, ovoce a hlavně ryb! Viděli jsme i porcování tuňáka a přímo z něj jsme mohli ochutnat čerstvé sashimi. Koukněte do záložky videa - natočila jsem vám to :-) Absolutní lahoda! Turisty by tu na prstech ruky spočítal, takže jsme se nemuseli mačkat jako v Tokyu.
Read More 0 Comments

Matsumoto

Japanese Alps, Matsumoto Castle,
hrad Matsumoto a japonské Alpy v pozadí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

For English scroll down

 

Jelikož do Matsumoto nejezí šinkansen, je toto městě celkem odstíněno od zahraničních turistů. Nicméně na jaře při rozkvetlých sakurách si sem cestu spousta lidí najde. A ono to fakt stojí za to. My jsme ho navštívili dopoledne před cestou z Nagana do Tokya. Cesta normálním vlakem z Nagana zabere asi 50 minut.

 

Jestli se hradu v Himeji říká Bílá volavka, tak černému hradu tady v Matsumoto zas Vraní hrad. Prý pro jeho černou barvu.

Read More 0 Comments

Himeji

Himeji Castle, Japan, Castle Japan,
Hrad Himeji

Scroll down for English

 

Šestipatrový hrad v Himeji (Himedži) byl první z Japonských hradů regisrován v UNESCO. Je považován za mistrovské dílo japonského architektonického stylu, který měl vrchol někdy v 17.století. Tomuhle hradu se přezdívá "hakuro-jo” , nebo-li Bílá Volavka. Prý připomíná bílou volavku při vzletu. No nevim, Každopádně bílej opravdu je.

Read More 0 Comments

Mt. Shosha, Engyoji a poslední samuraj - The last Samurai filming location

Japan, last samurai, shosha, himeji
Engyoji

 

Scroll down for English

 

Nejkrásnější japonský hrad najdete v Himeji (Himedži). Což je město vzdálené asi 30 minut  šinkasenem od Osaky. Jde o celý hradní komplex, s velikými zahradami. Víc o Himeji tady.

 

My sem ale nejeli jen kvůli pěknýmu hradu.  Možná už jsem to v nějakém článku zmiňovala, každopádně znovu to připomenu. Já i můj muž hrozně rádi chodíme na túry, výlety, procházky atp. Objevování čehokoli spojené s nějakým trekem je prostě vrchol blaženosti. No a to se naskýtalo právě v Himeji. Respektive kousek za Himeji... 

Read More 0 Comments

tradiční Japonsko / traditional Japan

Ryokan - jídelna, dinning room in traditional japanese B&B
Ryokan - jídelna, dinning room in traditional japanese B&B

Scroll down for English

 

Ryokan je tradiční japonský penzionek, kde se o vás postarají jako o krále! (dobře ať je to tématické, tak jako o císaře). Bylo to nejlepší ubytování, co jsme v Japonsku zažili! A celkově nejlepší zážitek. Rozhodně to musíte při své cestě do Japonska vyzkoušet!

Read More 0 Comments

moje Japonsko / my Japan 2.

sushi in Osaka
sushi in Osaka

 

Jídlo a ceny

 

Do Japonska jsem jela s informací, že je zde jednak extrémně sladké a extrémně drahé jídlo. Obojí musím vyvrátit.

 Takové ty tapiokové bochánky, plněné sladkou fazolovou pastou jsou tradiční  sladkostí. Ale je to spíš žvejkací, než přeslazené.

Read More 0 Comments

moje Japonsko / my Japan 1.

Scroll down for English

 

Znáte to,  když se na něco/někam těšíte, tak většinou jste z toho zklamaní? Mívala jsem to až moc často, takže jsem těšení změnila na různou úroveň očekávání. Klasická stupnice od 1 do 10. Od žádného očekávání, až k očekávání spousty všeho – většinou v pozitivním slova smyslu. :-) No a Japonsko? To předčilo má očekávání! A to jsem se v tomto případě neubránila čekat hodně.  Na své stupnici někde kolem 8. Jak to? Hned vysvětlim.

Read More 2 Comments

Nagano

Nagano Olympic
Nagano

Nagano kolem dokola

 

Scroll down for English

 

Spousta měst v Japonsku je vybudovaná okolo hradu. Nikoli ovšem Nagano. To je město, které ovlivnil posvátný budhistický chrám Zenkō-ji (Zenkódži) ze 7. století. Neformuje jen srdce a duši celého města, ale má vliv na celé okolí. Od mystického místa Togakushi nahoře nad chrámem, až po lázeňský resort Togura Kamiamada, kde mnozí poutníci odpočívali/jí po cestě do Nagana. Zenkodži je totiž jedním z nejdůležitějším poutním místem v celém Japonsku. Dojem na Vás udělá hlavní prostranství mezi působivou Niomon Bránou a Sanmon Bránou.

Tyto typy bran najdete  téměř v každém budhistickém chrámu v Japonsku. Vždy jsou jinak zdobeny. Nicméně Niomon je brána s dvěmi sochami válečníků. Sanmon brána je typická zejména pro Zen buddhistické chrámy a je opravdu mohutná. Představuje vstup do do života v míru a v klidu.

Read More 0 Comments

Nara

the best tuna sushi in Osaka
selfie s jelenem
Read More 0 Comments