Benátské ostrovy / Venetian islands

Venetian islands

Scroll down for English

 

foto zcela dole 

 

Asi víte, že Benátky jsou před velkou vodou chráněny speciálním systémem hrází. Ale tahle bariéra nechrání jenom město, ale celou lagunu se všemi ostrovy.  Těch je celkem asi 118. Spousta z nich byla používána jako odkladiště nemocných.

Pokud měli lidé lepru, nebo mor, nebo jinou infekci, šup s nima na ostov, aby se nákaza nešířila.

 

Na každý  větší ostrov se můžete dostat veřejným vodním autobusem - vaporettem. Ostrovy jsou vlastně všechny celkem blízko, tak se nebojte, že na lodi strávíte věčnost.

Read More 0 Comments

nejen o Silvestru v Benátkách / not only New Year's Eve in Venice

venetian gondola
Gondola

Scroll down for English

 

foto zcela dole 

 

Oslavit nový rok krásným ohňostrojem nad ještě krásnějším městem a se sklenkou prossecca byl nápad, který jsme na sklonku loňského roku realizovali v Benátkách.

 

Letěli jsme s Wizzair z Prahy na malé letiště Treviso. Let trval asi hodinku. Měli jsme s sebou jen batůžek a já trochu větší kabelku. Na 4 noci jsem víc nepotřebovala. Důležitá byla zimní bunda a boty. Víc parády jsem neměla šanci udělat :-)

Hotel jsme měli zamluvený v Mestre. Z Trevisa do Mestre můžete jet autobusem za  minimáně 10 Euro s ostatníma turistama, nebo s místníma jejich příměstskou hromadnou dopravou na vlakové nádraží a vlakem do Mestre, či až do Benátek. Obě možnosti trvají stejně dlouho. Počítejte tak hodinu.

No hádejte co jsme si vybrali my. Místní styl :-) Autobusy i vlaky jezdí každou chvíli. Zastávka autobusu č. 6 je u letište v pravo od východu na ulici Via Noalese. Lístky se kupujou v příletové hale v přízemí u pani v budce. Jeden stojí €1,2. Nebo u řidiče za trochu víc. Cesta na vlakové nádraží Treviso Centrale zabere asi 15 minut. Tam jsme v automatu koupili lístek na vlak. Jeden stál €3,30. Jeli jsme až do Benátek na nádraží S. Lucia – konečná stanice. Trvalo to asi 30 minut.

 

Read More 0 Comments

Benátky a moje tipy / little travel guide for Venice

Venice
Punta della Dogana and behind is Santa Maria della Salute
Read More 0 Comments