Nizozemsko v zimě / Netherlands in winter

Amsterdam Bike

scroll down for English + road trip map

 

Kámoška, která studovala ve Venlu, potřebovala na konci semestru odvézt domů. Skvělá příležitost k návštěvě  Spojeného království Nizozemí (holandsky: Verenigd Koninkrijk der Nederlanden) 

Díky Terez 😉

 

Znáte ten bonmot "Co Skot zahodí, Holanďan zvedne."? Holanďani jsou prý strašný šetřílci. Možná to je ten důvod, proč se téměř nikde v Nizozemsku nedá platit kartou a bankomatů je pomálu (v porovnání s ČR). Takže když narazíte na bankomat vyberte si dost hotovosti, protože dlooooouho už jinej neuvidíte!

Jeli jsme z Prahy autem. Za nějakých 5 hodin jsme byli na místě. Bez rychlostního limitu jste tam přes Německo cobybup ;-). Navíc Venlo - naše první destinace, je hned na hranicích s Německem. V Německu ani v Nizozemsku se za dálnice zatím neplatí, respektive neplatilo se, když jsme tam byli. Pro jistotu se vždy ujistěte předem třeba tady

 

 

Venlo je takový roztomilý nizozemský městečko. V domečcích obrovský okna bez záclon - transparence jak má bejt... Všude cyklostezsky. Kostelík na náměstí a to je asi tak všechno co bych Vám o Venlu měla říct....jo ještě je tu průmyslová zóna. Projdete to tu ani ne během odpoledne, něco nakoupíte, dáte si nějaký wafle, sýr, kafe, vínko, přimotáte se na studentskou párty....no a to už je ráno a musíte vyrazit směr Rotterdam!

Read More 0 Comments